V petek, 17. 1. 2020, se bodo ob 18. uri zbrali v šolski knjižnici učenci, ki so prebrali vsaj dve knjigi Sebastjana Preglja iz zbirke Zgodbe s konca kamene dobe, na bralno-filmsko-izobraževalni noči. Pogovarjali se bomo o prebranih knjigah, spoznavali življenje v pradavnini in tematiko predstavili na plakatih. Po večerji si bomo ogledali tematski film, se pozno v noč o njem pogovarjali in izmenjali mnenja. V soboto zjutraj se bomo po zajtrku in urejanju prostorov z avtobusom odpeljali v Mestni muzej v Ljubljani na voden ogled zbirke o pradavnini.

Za spanje potrebujejo pižame ali trenirke, spalne vreče, ležalne podloge, žepne ali naglavne svetilke, vzglavnike, pripomočke za higieno; za izdelavo plakatov pa pisalne in risalne pripomočke ter različne slike in fotografije o obravnavani tematiki. Dogodek bomo zaključili okoli 11.50 v šoli.