Učenci devetih razredov so imeli v četrtek, 20.4.2023, Karierni dan in obisk Zavoda vozim.

Dejavnosti so se izvajale v šoli, pri tem pa so učenci aktivno sodelovali pri različnih aktivnostih, povezanih z ustvarjanjem njihove karierne poti.

Učenci so se naučili in spoznali veliko novega o sebi in ob tem dobili motivacijo za še večji trud pri razvijanju svojih potencialov.

Na delavnicah so se naučili sprejemati pomembne in odgovorne odločitve, poleg tega pa so izvedeli vse potrebne informacije, povezane s študentskim delom, tako da bodo lahko že kmalu zavihali rokave in začeli nabirati dragocene delovne izkušnje.

Podrobneje so spoznali tudi delo Policije in se spoznali z poklicem policista ter izvedeli, kakšna karierna usmeritev je potrebna za opravljanje takšnega dela.

Glede na odzive učencem lahko rečemo, da so zelo dobro izkoristili Karierni dan in da so bili gostov z različnimi zgodbami zelo veseli. Predavatelji so bili z aktivnim in vzornim sodelovanjem zelo zadovoljni, zato se bodo tudi drugo leto z veseljem vrnili.

Vsem devetošolcem želimo, da so tudi tokrat naredili majhen, a pozitiven korak v smeri razvoja njihove karierne poti.

Učenci si takšnih vsebin, kot so bile danes, želijo, zato bomo tudi v prihodnje poskrbeli, da jim jih čim več tudi ponudimo.

Nekaj odzivov učencev:

• »Dan mi je bil zelo všeč, vse vsebine so bile super.«
  • »Najbolj se mi je vtisnilo v spomin, ko smo se pogovarjali z gospodom, ki je imel zelo hudo nesrečo.«
  • »Gospa, danes sem se prepričal, da želim biti policaj.«
  • »Zelo mi je bilo všeč, ko smo se pogovarjali z g. Ferryjem, ki je iz Amerike.«
  • »Izvedeli smo veliko novega o študentskem delu, s sošolcem sva se že dogovorila, kje bova med poletnimi počitnicami delala.«
  • Gospa, a bomo imeli še kakšen tak dan?«
  • »Cel dan je bil super.«
  • »Delavnica g. Ferryija je bila zelo zabavna in zanimiva.«
  • »Všeč mi je bil predavatelj g. Ferry, ker je zelo razgledan in nas je veliko naučil skozi zabavo.«
  • »Druženje s policijskimi psi mi je polepšalo dan.«
  • »Všeč nam je bilo, ko je gospod Luka povedal svojo življenjsko zgodbo.«