Kotiček ravnateljice

Drage učenke in učenci, spoštovani starši,

Vsak začetek je izziv in potovanje. Tako je tudi z začetkom novega šolskega leta: vedno nekaj novega in hkrati vedno nekaj znanega. Pri vstopu v nove izzive si moramo zaupati, se spoštovati in si vlivati moči. Lažje nam bo ob podpori družine in prijateljev, ki nam bodo dali vedeti, da smo močni, sposobni in zaupanja vredni. Otrokom hkrati, ko jim vlivamo zaupanje, vlivamo tudi samozavest. Naučimo jih kako ravnati, potem pa jim pustimo, da sami opravljajo naučena opravila. Nič hudega, če se bodo zmotili ali naredili napako. Pomembno je, da se bodo iz storjenega naučili kaj novega, se pobrali in šli naprej po poti z zavedanjem, da zmorejo, da znajo.

V šoli se trudimo, da jih opremimo z različnimi znanji ter jih navajamo na sobivanje in samostojnost. Učimo jih veščin in jim dajemo možnosti za samostojno reševanje problemov, ki jim pridejo na pot. Rešitev je tudi, ko se v stiski obrnejo na nas.

Dragi straši, bodite svojim otrokom v oporo. Stojte jim ob strani, jih vzpodbujajte in sodelujte z učitelji.

Meta Trček, ravnateljica