.

V Zvezi aktivov svetov staršev Slovenije (ZASSS), krovni organizaciji predstavnikov svetov staršev slovenskih osnovnih šol, v katero so povezani predstavniki polovice osnovnih šol v Sloveniji, spremljamo dogajanja o širjenju virusa COVID-19 tako v svetu kot predvsem v Sloveniji.Večkrat smo že poudarili, da je jasno in skoraj enotno izražena želja staršev in otrok, da šole ostanejo odprte, zato pozivamo vse deležnike v šolstvu v Sloveniji, tako zaposlene v šolah kot tudi vse pristojne v državnih in lokalnih institucijah, da storijo vse, kar je v njihovi moči, da se otrokom omogoči varno in zdravo okolje za šolanje v razredih.Hkrati pozivamo vse deležnike, da omogočijo varno in zdravo okolje za delo učiteljev in drugih strokovnih delavcev ter drugih zaposlenih v šolah, starše pa, da poskrbimo, da bodo šolo obiskovali le zdravi otroci. Na šolah naj se upošteva zdravstvene ukrepe.Predvsem pa vse prosimo, da zaradi koristi otrok, staršev, učiteljev in vseh prebivalcev Slovenije, v sodelovanju in medsebojni pomoči, strpno in solidarno upoštevamo zdravstvene ukrepe, da bomo lahko čimprej ponovno zaživeli polno življenje, saj to vsi, še posebej pa otroci to potrebujejo.V Ljubljani, oktober 2021

Za več aktualnih novic obiščite http://www.zasss.si/

(Skupno 180 obiskov, današnjih obiskov 1)
Dostopnost