Odlične novice v teh težkih časih: 1 zlata, 2 srebrni in 4 bronaste medalje slovenskim šolarjem

25. marca 2020 so organizatorji Sanktpeterburške astronomske olimpijade (SAO) objavili končne rezultate letošnje že 27. SAO. Naši tekmovalci in tekmovalke so se odlično odrezali. V kategoriji 8. razredov je Tomaž Holc, OŠ Breg, Ptuj, prejel zlato medaljo, Žan Arsov, OŠ Brezovica pri Ljubljani, in Elizabeta Končan, OŠ Cvetka Golarja, Škofja Loka, pa sta prejela bronasto medaljo. V kategoriji 9. razredov je Peter Andolšek, OŠ dr. Franceta Prešerna, Ribnica, prejel srebrno medaljo, Brest Lenarčič, OŠ Kozje, pa bronasto medaljo. V kategoriji srednjih šol je Vid Kavčič, Sr. šola Črnomelj, prejel srebrno medaljo, Marcel Malovrh, Gimnazija Kranj, pa bronasto medaljo. Vsem tekmovalcem in tekmovalkam, mentorjem in mentoricam čestitamo za izjemen uspeh!

Čestitamo našemu olimpijskemu zmagovalcu, osmošolcu Žanu Arsovu, za odlično 3. mesto