Drage učenke in učenci, spoštovani sodelavci in starši,

leta 1990 smo se državljani Slovenije na plebiscitu odločili, da želimo imeti svojo državo, v kateri bomo sami odločali o vrednotah in smereh razvoja naše dežele. Verjeli smo, da bo za nas tako najbolje. Danes smo polnopravni člani Evropske unije. Zavedali smo se, da cilje veliko lažje dosežemo povezani, ko stopimo skupaj in si stojimo ob strani.

Žal pa  dandanes mnogo ljudi previsoko ceni materialne vrednote in zunanji blišč, kar pri mladih  ustvarja nerealna življenjska pričakovanja. Pozabljajo se vrednote, ki dobro počutje, zdravje in varnost zagotavljajo vsem ljudem, in ne le izbrancem.

V šoli naj bi se vsi počutili varne, sprejete in enakovredne. Učence želimo z različnimi delavnicami naučiti načinov, kako ravnati v neprijetnih situacijah, kako obvladovati jezo, kako pomagati sošolcem in na koga se obrniti, če so  problemi v resničnem življenju ali na spletu pretežki.

Strokovni delavci in starši pa smo močni le, če sodelujemo in si zaupamo.

Pesnik Tone Pavček je zapisal:

So poti, ki vodijo v nove kraje,
so poti, na katerih se marsikaj doživi,
so poti, ki vodijo v nova spoznanja in
so poti, ki vodijo v srca ljudi.

Jaz pa dodajam:
Naj bo leto 2024 polno različnih poti, ki vas bodo napolnile s pozitivno energijo in dobrimi nameni.

Srečno!

Meta Trček, ravnateljica