.
Select Page
Na Državnem prvenstvu dečkov do 10 let je nastopil tudi devetletni Val Vodnik, učenec OŠ Brezovica ki je med 32 igralci v standardnem šahu v tej kategoriji zasedel odlično 8. mesto. Med drugim je bil edini na turnirju, ki je premagal državnega prvaka Igorja Jalovca.
Po koncu državnega prvenstva v standardnem šahu so odigrali še državno prvenstvo v pospešenem šahu. V kategoriji do 10 let je med 52 nastopajočimi presenetljivo zmagal Val Vodnik, ki je zbral 7,5 točke iz 9 partij. Štartal je povprečno, a je zablestel v drugem delu turnirja, ko je zapovrstjo premagoval nasprotnika za nasprotnikom in jih prehiteval. Dobil je zadnjih 5 partij in postal državni prvak v pospešenem šahu v kategoriji do 10 let! Čestitamo!
(Skupno 128 obiskov, današnjih obiskov 1)