.
Select Page

Spoštovani starši,

tudi v letošnjem letu smo za vas pripravili predavanje, ki vam bo pomagalo pri vsakdanjih odločitvah pri vzgoji otrok. Izbrali smo predavanje z naslovom Socialne veščine – ali jih moj otrok ima?, ki ga bo izvedla Katja Kumše, dipl. socialna pedagoginja in svetovalka realitetne terapije. Predavanje bo v četrtek, 24. 1. 2019, ob 17.00 v Brezovi dvorani.

Lepo vabljeni.

 

Več o predavanju

10 – letna SARA

Zna:

  • naložiti najnovejšo aplikacijo,
  • našteti pravice otrok,
  • odigrati zapletene namizne igre,
  • miže uporabljati Viber, Snapchat in Instagram.

Ne zna:

  • primerno pozdraviti in se predstaviti
  • prositi za pomoč
  • prepoznati stiske sošolca
  • se skregati in »pobotati«
  • izraziti svojih občutkov in želja

Moderna tehnologija, hiter tempo življenja, zahtevne službe staršev in številne vodene aktivnosti otrok so le nekateri izmed dejavnikov, ki vplivajo na to, da so naši otroci vedno bolj šibki v osnovnih spretnostih, ki jih od njih pričakuje okolje.

Socialne veščine so načini, kako vzpostavljamo stik z drugimi in se vključujemo v svoje okolje. Primanjkljaj socialnih veščin lahko ovira socialni razvoj, samopodobo in učni uspeh otroka.

Socialne veščine otrok pridobiva skozi aktivno vključenost v skupino vrstnikov, kjer dobiva pozitivne izkušnje, potrditev svojih sposobnosti in ustrezno povratno informacijo o svojem vedenju.

Na predavanju Socialne veščine – ali jih moj otrok ima? bomo skupaj raziskovali družbene »talente« naših otrok in načine, kako jim pomagati, da se tudi brez naše pomoči samostojno in starosti primerno vključujejo v svoje okolje – razred, družino, sosesko in širšo skupnost.

Katja Kumše je socialna pedagoginja, svetovalka realitetne terapije in strokovnjakinja na področju socialnih veščin. 9 let je delala na osnovni šoli v okviru šolske svetovalne službe in podaljšanega bivanja. Zadnja leta vodi svojo svetovalnico Vzgoja socialnih veščin, kjer dela z družinami, svetuje na osebnem in vzgojnem področju, vodi delavnice socialnih veščini in izobraževanja za kolektive.

(Skupno 439 obiskov, današnjih obiskov 1)
Dostopnost