.
Select Page

Zaključna prireditev vseslovenskega projekta je bila 8. maja na OŠ Brezovica. Verjetno še veste, da smo lani sestavili največji kolaž na svetu in ga prijavili komisiji za vpis v Guinnessovo knjigo rekordov. Zlepili smo slike in risbe otrok ter odraslih – vsi so ustvarjali portrete prijateljev, svoje družine ali preprosto odtisnil svoje dlan. V meglenem jesenskem jutru smo jih na travniku ob Podpeški cesti, nogometni stadion je bil namreč premajhen, zložili v obliki sonca. Z dronom so  posneli veličastno zloženo sliko, ki jo lahko vidite na  spominski razglednici, oblikovala jo je Gabrijela Marinko, kot  dokaz, kaj zmoremo, ko sodelujemo. Idejni vodja projekta, gospod Kristijan Musek Lešnik, je v svojem nagovoru nanizal nekaj izjemnih številk:

80 kilogramov lepila za lepljenje slik na kartone

101let razlike  v starosti med najstarejšim in najmlajšim udeležencem projekta

120in več parov premočenih čevljev in nogavic ob sestavljanju kolaža na rosnem travniku

200prostovoljcev, ki so pomagali pri projektu

400 – in več kot 400 sodelujočih zavodov, ustanov in skupin

10692,42kvadratnih metrov – površina, ki jo je zasedlo naše sonce

30000 risb, slik in odtisov, vključenih v kolaž

In zaključil z besedami … Morda so ravno projekti, kakršen je bil ta, priložnost, da se zamislimo in odločimo dosti manj časa nameniti razmišljanjem o tem, česa nimamo in česa ne zmoremo – razmišljajmo in sanjajmo raje o tem, kaj lahko, kaj znamo in kaj zmoremo. Po možnosti skupaj. Ker smo skupaj večji.

Polona Raušl

(Skupno 240 obiskov, današnjih obiskov 1)
Dostopnost