.
Select Page

TRADICIONALNI SLOVENSKI ZAJTRK V LETU 2022

Namen projekta je izobraževati, obveščati in ozaveščati otroke in šolajočo mladino, vzporedno v določenem obsegu tudi širšo javnost o pomenu zajtrka v okviru prehranjevalnih navad, pomenu in prednostih lokalno pridelanih živil slovenskega porekla oziroma živil, ki so pridelana oziroma predelana v Sloveniji, pomenu kmetijske dejavnosti in čebelarstva za pridelavo, okolje, gospodarske dejavnosti in za širše okolje.

Izvedba Tradicionalnega slovenskega zajtrka bo potekala v petek, 18. novembra 2022. Za učence razredne stopnje na matični šoli in podružnici se bo zajtrk delil ob 8.00 uri v matičnih učilnicah. Za učence predmetne stopnje pa ob 8.15 uri v jedilnici in učilnicah, kjer imajo prvo uro za učence, ki malicajo v razredu. Tradicionalni slovenski zajtrk je sestavljen iz črnega kruha- Pekarna Kovač, bio mleka- Mlekarna Krepko, bio masla- Mlekarna Krepko, medu – Čebelarstvo Peček in jabolka.

 

 Irena Kambič

(Skupno 312 obiskov, današnjih obiskov 1)
Dostopnost