V četrtek, 30. 11. 2023, smo učenci in učitelji zelo nestrpno čakali pred šolo na goste iz Srbije. Ob prihodu njihovega avtobusa nas je navdalo veselje … Po kosilu smo jim pripravili krajši kulturni program, na katerem so sodelovali tudi oni. Na koncu slednjega smo se učenci medsebojno tudi spoznali. Nekateri izmed nas smo se že ob prvem pogledu povezali. Prihodnji dan so nas v šoli čakale zanimive delavnice: izdelovanje voščilnic, učenje srbskih narodnih plesov, peka piškotov … Popoldne smo se vsi skupaj “podružili” na Županovem bazarju in prispevali svoj delež k dobrodelnosti. V soboto smo se odpeljali v Ljubljano na ogled mesta in obisk mestne hiše, kjer so nas tudi pogostili. Ob slovesu so nekateri izmed nas potočili solze, drugi pa smo vzklikali: »Srečno pot in vidimo se marca v Surčinu«.

Vsem, ki so na kakršenkoli način prispevali k izmenjavi, se najlepše zahvaljujemo.

Sodelujoči učenci in učitelji OŠ Brezovica pri Ljubljani