21. septembra po vsem svetu praznujemo svetovni dan miru.  8. B razred je v petek, 24. 9. 2021, med poukom glasbene umetnosti, med zaposlene in učence prinesel glasbeno poslanico miru. Skupaj z učiteljico Valentino Ugovšek so po šoli naredili pravi glasbeno mirovni pohod ter velike in male s pesmijo spodbudili, naj si prizadevajo za mir, veselje, srečo in zdravje. Kratek nagovor se je glasil takole:

Dragi poslušalci! Podarjamo vam poslanico miru, podarjamo vam našo pesem. Tudi vi prinašajte mir, srečo, veselje, ljubezen in zdravje med sošolce, sodelavce in tiste, ki jih imate najraje. Delujte v miru, za dobro melodijo sebe in družbe!

Hvala učiteljici LUM, Mihaeli Pristavec Košuta, za oblikovanje napisov skupaj z otroki. Dogodek je potekal v okviru projekta Pozdrav ptic miru 2021/2022, ki ga vodi OŠ Lava Celje.

Vse dobro vam želi 8. B in učiteljica GUM Valentina Ugovšek