.
Select Page

Oseminštirideset učencev 7. in 8. učenca se je od petka, 18. 10. 2019, do  sobote, 19. 10. 2019,  udeležilo dvodnevne medpredmetne ekskurzije Dunaj – Bratislava 2019. Spoznali so osnove za gospodarski razvoj in bogato kulturno dediščino. V avstrijski prestolnici smo si ogledali poletni dvorec Habsburžanov, živalski vrt in palače ob Ringu (opera, mestna hiša, parlament …). Nato smo se skozi Hofburg sprehodili vse do katedrale Sv. Štefana ter si vzeli nekaj časa za njen ogled in nakup spominkov. Sledil je ogled  Hundertwasserjeve hiše.

 

Popoldne smo se ustavili še v znamenitem dunajskem Pratru. Zvečer pa smo se odpravili proti Bratislavi.

 

Po zajtrku smo si ogledali slovaško prestolnico in se sprehodili po mestu. Občudovali smo cerkev sv. Martina, grad, del obzidja z obrambnimi stolpi, mestno hišo in  številne palače … Domov smo se vrnili polni novih doživetij.

 

 

 

(Skupno 338 obiskov, današnjih obiskov 1)
Dostopnost