.
Select Page

Bilo je veliko prijetnega druženja – dolgo v noč.

Pogovarjanje o knjigah, izdelovanje plakatov, branje odlomkov, ogled slovenskega filma.
Kreativno pisanje, spanje v knjižnici, branje ob baterijah.

26 ljubiteljev branja  dobrih knjig  iz 6. in 7. razredov  je to jesen prebiralo različne knjige angleške mladinske pisateljice Enid Blyton in slovenskega mladinskega pisatelja Bogdana Novaka. Mineva namreč 75 let oz. 25 let od nastanka knjig Pet prijateljev in zbirke Zvesti prijatelji. Za bralni spopad so učenci v naprej prebrali po eno knjigo iz vsake zbirke. Najprej smo ustvarjali po skupinah, nato poročali, izmenjavali mnenja in brali odlomke.

Zvečer smo si ogledali mladinski slovenski film, posnet po literarni predlogi Bogdana Novaka – Zvesti prijatelji.

Naslednji dan smo imeli kreativno pisanje – upoštevati je bilo treba elemente iz prebranih del (zaplet, vrh, oznake oseb, razplet …). Dogajanje napete zgodbe smo postavili v Slovenijo – ob Cerkniško jezero, v Predjamski grad … na obisk k zvestim prijateljem pride angleških pet prijateljev … Po osnutku so učenci ustvarjali t. i. podajanko.

Pripravili smo razstavo pred vhodom v knjižnico.

Razšli smo se utrujeni in dobre volje. Mnenja udeležencev bralne noči potrjujejo, da je tako druženje ob branju zanimiva, ustvarjalna in zabavna oblika

(Skupno 114 obiskov, današnjih obiskov 1)
Dostopnost