Evropski inovacijski center Univerzum Minerva Maribor je v sodelovanju z Nacionalnim svetom miselnih športov Slovenije v soboto, 25.3.2017, v OŠ Brežice izvedel 9. odprto državno prvenstvo v pomnjenju “Memoriada 17”.
Na državno prvenstvo so se uvrstili tudi štirje učenci naše šole. Pika Kovač, Ela Mešiček, Žan Arsov in Aljaž Jakob Cunja.
Pomerili so se v desetih  miselnih kategorijah. Pomnjenje obrazov in imen, naključnih števil, hitrih števil, govorjenih številk, abstraktnih slik, binarnih števil, naključnih besed, datumov zgodovine, kart in hitrih kart.
Žanov dosežek:
8 zlatih medalj – naključne besede, binarna števila, naključna števila, hitra števila, abstraktne slike, izmišljeni dogodki, govorjena števila in hitre karte in
1 srebrna medalja – imena in obrazi
SKUPNO 1. MESTO V KATEGORIJI OTROCI.
Pikin dosežek:
2 zlati medalji- abstraktne slike, naključni dogodki, govorjena števila.
2 srebrni medalji- karte, hitra števila.
3 bronaste medalje – binarna števila, naključna števila, imena in obrazi.
SKUPNO 2. MESTO V KATEGORIJI UNIORJI.
Elin dosežek:
1 bronasta medalja – naključna števila, kategorija otroci.

Čestitam vsem štirim udeležencem tekmovanja, še posebej pa Žanu in Piki, ki sta podrla tudi nekaj državnih rekordov.

Mentorica memo krožka Andreja Mudronja