.
Select Page

torek, 25.05.2021, s pričetkom ob 20. uri bo na TV SLO 1 predvajan dokumentarni film, z nazivom Ujete v medmrežju (https://www.rtvslo.si/rtv/za-medije/sporocila-za-javnost/ujete-v-medmrezju/580169). Po filmu je predvidena tudi pogovorna oddaja s strokovnjaki, ki delujejo na področju preventive o nevarnostih na spletu ter predstavniki državnih organov in institucij. Ker gre za zelo aktualno problematiko spletnega nasilja in neodgovornega obnašanja na spletu, vam ogled zelo priporočam.

Kratek opis filma:

Omenjeni dokumentarni film je nastal v češki produkciji. V filmu je predstavljena zgodba treh deklet osnovnošolske starosti, ki so bile nadlegovane s strani spolnih predatorjev po spletu tekom 10-dnevnega snemanja filma. Gre namreč za tri polnoletne češke igralke, ki so jih s pomočjo make-upa in oblačil preobrazili v 13-letnice. V snemalnem studiu so ustvarili tri dekliške sobe. Dekletom so ustvarili spletne profile, preko katerih so 10 dni komunicirale z osebami, ki so jih kontaktirale. Tekom 10-dnevnega snemanja je dekleta kontaktiralo čez 2000 moških, ki so jih na različne načine spolno nadlegovali. Z nekaterimi od njih so se dekleta celo dobila v živo, kar je tudi posneto in prikazano na filmu.

(Skupno 535 obiskov, današnjih obiskov 1)
Dostopnost