.
Select Page
Finale atletskega tekmovanja je bilo 5. junija v Žalcu.
To je dan, ki ga bomo pomnili še več deset let. Izjemni rezultati naših vrhunskih atletinj na finalu DP v atletiki.
Ta izjemni dan je vrhunsko začela najprej Neja Kline, ki je v drugi seriji v skoku v daljino najprej postavila osebni rekord s preskočenimi 560 cm in trenutnim 3. mestom, v zadnji šesti seriji pa je podaljšala osebni rekord na 580 cm, si priborila naslov državne prvakinje in samo za 18 cm zaostala za državnim šolskim rekordom. V kvalifikacijah na 60 m je Manca Remškar odlično odtekla in obetalo se je napeto finale. V res razburljivem finalu in boju do zadnjega milimetra je prva skozi cilj pritekla prav Manca in s svojim osebnim rekordom 7.75 postala državna prvakinja.Nestrpno smo čakali še dekliško štafeto 4×100 m. Naše učenke so se v finale uvrstile z najboljšim rezultatom področnih tekmovanj. Z veliko natančnostjo štafetnih predaj in srčnostjo naših deklet, so pritekle v cilj kot prve, z veliko prednostjo in novim šolskim državnim rekordom 49.86 podrle 30 let star rekord. Ta izjemna dekleta so: Neja Kline, Tjaša Železen, Ema Ramovš in Manca Remškar.Manca Remškar je prejela še poseben pokal za najboljši rezultat med dekleti tega državnega prvenstva.
Tudi naši ostali finalisti: 4. mesto Martina Marinko (519 cm v daljino), 5. mesto Tjaše Železen (153 cm v skoku v višino), 9. mesto Jošta Purgarja (498 cm v daljino), 13. mesto Kevina Breitenbergera (8.19 na 60 m), 17. mesto Alena Zupanca (44.80 na 300 m),  in  18. mesto Eme Ramovš (8.48 na 60 m) so pokazali svoj talent in dosegli odlične rezultate.

V svoji kategoriji pa je tekmovala tudi Zara Smrtnik in v skoku v daljino osvojila 3. mesto!Res nepozaben dan!

(Skupno 1.618 obiskov, današnjih obiskov 2)
Dostopnost