20 učencev in tri mentorice OŠ Brezovica pri Ljubljani, ki smo v sklopu šolske dejavnosti Prostovoljstvo, spomladi 2023 prijavili projekt mednarodne mladinske izmenjave in bili na razpisu izbrani, z veseljem z Vami delimo utrinke prvega dela izmenjave iz Španije, ki jih najdete na povezavi: https://www.os-brezovica.si/mladinska-izmenjava-v-spaniji/. V sodelovanju med učenci Osnovne šole Brezovica, Zavodom Voluntariat, organizacijo Asociacon Amigos de Europa iz Španije, smo se spomladi začeli pripravljati na popotovanje do zastavljenega cilja izvedbe dveh mednarodnih izmenjav.

Prvi del izmenjave je potekal v Španiji, drugi del nas čaka spomladi v Sloveniji.

Stroški poti, bivanja in prehrane so načeloma financirani iz projekta. Vendar smo pri kritju stroškov (predvsem pri nakupu letalskih kart, avtobusnih transferjev, vmesnih obrokov hrane…) bili primorani zaprositi za finančno podporo. Tako smo neizmerno hvaležni vsem našim dobrosrčnim donatorjem: Šolski sklad OŠ Brezovica pri Ljubljani, Občina Brezovica, PROJEKT BREZOVICA d.o.o., Mapri Proasfalt d.o.o, Flovac Adria d.o.o., Špan d.o.o, Vogart d.o.o., DRI upravljanje investicij d.o.o., M5 proinvest d.o.o., POT Ljubljana d.o.o., Maja Novljan, Žito d.o.o., Ana Petrič, saj smo z njihovimi sredstvi našo izmenjavo dodatno izpopolnili.

V pričakovanju drugega dela izmenjave Vas lepo pozdravljamo.

Učenci prostovoljci in njihove mentorice