.
Select Page

V sredo, 28. 3. 2018, smo z učenci izbirnega predmeta organizmi v domači okolici obiskali največjo herbarijsko zbirko v Sloveniji, herbarij Oddelka za biologijo Biotehniške fakultete v Ljubljani. Ogled nam je omogočil profesor botanike, dr Nejc Jogan, ki nas je vodil skozi celoten postopek nastanka herbarijske pole. Najprej smo si ogledali sušilnico, kjer imajo pripomočke za sušenje rastlin, pri katerem se ohranijo tudi barve rastlin. Profesor Jogan nam je zaupal koristne nasvete za hitro in kvalitetno sušenje rastlin doma. Potem smo odšli v knjižnico, kjer določijo vrsto nabrane rastline. Pri tem uporabljajo različne določevalne ključe, ki nam jih je dr Jogan predstavil. Na koncu pa smo si ogledali del herbarijske zbirke, ki obsega kar 150.000 herbarijskih pol, od katerih so nekatere stare tudi 150 let.

Mentorica

Marjeta Cvetko

(Skupno 89 obiskov, današnjih obiskov 1)
Dostopnost