.
Select Page

 

 

V letošnjem šolskem letu nadaljujemo s projektom »Trajnostna mobilnost«.

Teden trajnostne mobilnosti, v katerem bomo učence še posebej spodbujali, naj pridejo v šolo na enega od trajnostnih načinov (peš, s skirojem/rolko, s kolesom ali z avtobusom) bo na naši šoli potekal

od 5. – 9. oktobra 2020 (na POŠ od 12. do 16. oktobra).

V tem tednu bomo skupaj spremljali način prihoda učencev (in učiteljev) v šolo in to vsakodnevno beležili na razrednem plakatu v učilnici in na šolskem plakatu v avli.

Namen projekta je ozavestiti učence in njihove starše ter skrbnike o pomenu hoje, kolesarjenja in uporabe javnega prevoza v vsakdanjem življenju. Cilj projekta je vplivati na spreminjanje potovalnih navad prebivalcev Slovenije ter s tem pripomoči k izboljšanju pogojev bivanja za vse in hkrati k trajnostnemu razvoju. S spreminjanjem potovalnih navad učencev v smeri trajnostne mobilnosti se bo zmanjšal motorizirani promet v okolici šol, manj obremenjevalo okolje, spodbujalo gibanje otrok in hkrati krepilo njihovo zdravje.

Več informacij o projektu je na voljo pod zavihkom »Projekti«.

 

 

(Skupno 206 obiskov, današnjih obiskov 1)
Dostopnost