+386 1 292 72 00 | fax: +386 1 365 55 39 info@os-brezovica.si

Šah

V sredo, 11. 12. 2019, bo v jedilnici OŠ Brezovica potekal 3. šahovski turnir. Več informacij v razpisu.

Vabljeni.

Razpis – 3. turnir

Tekmovalci so že drugič v tem šolskem letu prikazali svoje šahovske spretnosti.

Rezultati 2. turnirja

Skupni rezultati

Vabljeni na 2. šahovski turnir v jedilnici OŠ Brezovica.

razpis – 2. turnir

Prvi šahovski turnir je v celoti uspel. Čestitke vsem tekmovalcem.

Rezultati 1. turnirja

Nova šahovska sezona se na naši šoli spet odpira.

Šahisti vabljeni na prvi turnir, ki bo v sredo, 16.10.2019, ob 15.45 v jedilnici OŠ Brezovica.

razpis – 1. turnir

V sredo, 15. 5. 2019, je na OŠ Brezovica potekal zaključni turnir OLM v šahu. Tokrat je presenetljivo zmagal Tim Hočevar iz Postojne.

Skupni zmagovalec celotnega ciklusa osmih turnirjev Osrednjeslovenske lige mladih je postal Matic Lavrenčič, ki je osvojil glavno nagrado ročno uro Jacques Lemans.
Prvak OŠ Brezovica je postal Val Vodnik, drugi je David Štembal, tretji pa Krištof Selan.
Čestitke vsem tekmovalcem.

Razpis: 8. turnir na OŠ Brezovica pri Ljubljani
VABLJENI!

EKIPNO DRŽAVNO TEKMOVANJE v šahu
V soboto in nedeljo je potekalo ekipno državno prvenstvo v šahu do 12 let, na katerem je ekipa OŠ Brezovica dosegla doslej največji uspeh, 5. mesto med 34 ekipami.
Lansko 9. mesto smo izboljšali za 4 mesta! Odločilna je bila zadnja tekma z N. Jaršami, ki so bili na tekmovanju 2. nosilci, s katerimi smo igrali neodločeno in s tem dosegli odločilno meč točko za 5. mesto. Blestel je zlasti Krištof Selan, ki je na 3. deski dosegel 6 točk iz 7 partij, kar je bil 2.-3. rezultat na tekmovanju! Pohvaliti je treba tudi Gašperja Severja, ki je tako kot Krištof, dobil zadnjo partijo z N. Jaršami.
Ni odveč povedati, da smo bili med najboljšimi daleč najmlajša ekipa, saj bomo v tej kategoriji igrali z isto postavo še dve leti. Pa tudi žreb nam ni bil posebno naklonjen, saj smo se od 4 ekip, ki so bile na koncu uvrščene pred nami, srečali kar s tremi ekipami.
Na sobotnem ekipnem DP do 9 let so naši nadebudneži dosegli solidno 13. mesto med 44 ekipami. V ekipi je bil najboljši Žiga Čepeljnik, ki je na posamičnem tekmovanju do 9 let med 168 igralci zasedel 30. mesto.
Ostali naši so zasedli naslednja mesta: 49. Andraž Korošec, 65. Lovro Nagy,  68. Jon Mavsar, 76. Max Lušina – vsi s po 5 točkami, in 90. Liam Di Batista s 4,5 točkami iz 9 partij.
Čestitamo.

7. turnir OLM je imel najmočnejšo zasedbo doslej. Kar trije igralci so na vrhu zbrali po 5 točk, najboljši pa je bil enajstletni Matic Lavrenčič, ki je še utrdil vodstvo v skupni uvrstitvi za glavno nagrado v ciklusu turnirjev na nedosegljivih 260 točk prednosti pred drugouvrščenim Cimpermanom.
Zaključni turnir ciklusa bo v mesecu maju.
Objavljamo že 7. razpis OLM na OŠ Brezovica. Vabljeni.

EKIPNO DRŽAVNO PRVENSTVO
V soboto, 16. marca, je na ekipnem DP osnovnih šol nastopilo 19 ekip. Zasedli smo 15. mesto in pustili 4 ekipe za seboj. Dva dvoboja smo igrali neodločeno, dva smo zmagali, štiri pa izgubili. Fantje so imeli še nekaj krasnih pozicij, ki pa jih zaradi neizkušenosti niso izkoristili. Na  1. deski je bil Val Vodnik zelo soliden, zbral je 3,5 točke iz 8 partij. Je pa na 4. deski blestel desetletni Gašper Sever, ki je vskočil v ekipo zaradi slabih rezultatov drugih in je zbral izjemnih 5,5 točk iz 6 partij!!! Tudi igra, ki jo je pokazal, je bila odlična, sploh v primerjavi z drugimi.
Bili smo daleč najmlajša ekipa (vsaj 3-4 leta mlajša od ostalih konkurentov) na DP in lahko rečem le to, da naš čas šele prihaja.
Čestitamo.

POSAMIČNO ŠOLSKO ŠAHOVSKO PRVENSTVO – področje GROSUPLJE

Šahisti OŠ Brezovica so se udeležili tekmovanja v Grosupljem in se ponovno odlično odrezali. V kategoriji do 9 let so bili drugi, v kategoriji do 12 let pa prvi (in prav tako v kategoriji do 15 let, kar pomeni, da so se uvrstili na DP tudi v kategoriji do 15 let, kamor se uvrsti samo regijski prvak!

Fantje so res presegli vsa pričakovanja in se jim je dobesedno “strgalo saj so v povprečju 4 – 5 let mlajši od ostalih ekip v kategoriji do 15 let!!!
Čestitamo ob ponovnem odličnem uspehu.

Rezultati 6. turnirja OLM

Skupni vrstni red

Fotografije in besedilo: Anton Praznik, mentor

Zadnji turnir je imel izjemno močno zasedbo, a je tudi tokrat zanesljivo zmagal Matic Lavrenčič iz Ljubljane, ki vodi v skupni razvstitvi po 6. turnirju.
Tokrat sta se izkazala Val Vodnik, ki se je v skupni uvrstitvi utrdil na 2. mestu, in Andraž Korošec, ki je bil deveti in se v skupni uvrstitvi na šolski letvici prebil celo na 5. mesto.

15. 5. 2019

Včeraj, v torek, 11. 12. 2018, so učenci: Mavsar Jon, Čepeljnik Žiga, Nagy Lovro, Vodnik Val, Štembal David, Selan Krištof, Pregl Gašper, Sever Gašper, Stanar    Luka in Malovrh Lovro nastopili na regijskem prvenstvu v šahu. Pri tem so se izvrstno izkazali. Mentor Anton Praznik je o rezultatih poročal tako:

V kategoriji do 9 let smo odlično štartali, Žiga Čepeljnik je dobil prve tri partije, nato pa je zelo popustil in ni izkoristil nekaj dobljenih pozicij. Na koncu je Jon Mavsar zbral 4 točke in se uvrstil na 4. mesto, Čepeljnik je s 4 točkami zasedel 5. mesto, Lovro Nagy pa je bil s 3 točkami osmi med 11 tekmovalci.
V kategoriji do 12 let smo imeli 6 igralcev, ki so se vsi borili za sam vrh. Najbolje je igral David Štembal, ki je na koncu delil 1. – 3. mesto z Jalovcem iz Kočevja in Valom Vodnikom. Regijski prvak je postal David Štembal, Val Vodnik pa je bil tretji. Prvi trije so se uvrstili na osnovnošolsko državno prvenstvo do 12 let. Ostali učenci iz OŠ Brezovica so se uvrstili tik pod vrhom, vsi so osvojili po 4 točke: 5. Pregl, 6. Selan, 7. Sever, 8. Malovrh – vsi s po 4 točkami v konkurenci 20 šahistov.
V kategoriji dečkov do 15 let je nastopil Luka Stanar, ki se je uvrstil med 13 igralci s 3 točkami na 10. mesto.